Her Tarza Uygun Erkek Saat Modelleri

Her Tarza Uygun Erkek Saat Modelleri

Her Tarza Uygun Erkek Saat Modelleri

Saat aksesuarı, hem kadınlar hem erkekler için oldukça önemlidir. Erkek saati, Kıyafetler ile uyum içerisinde olup özenle seçilmesi gereken bir parçadır. Kullanılacak saat, renk ya da tarz olarak kombin ile bütünleşmiyorsa kıyafetin tüm havasını bozup uyumsuz görünebilir. Saat seçimi, basit gibi gözükse de dikkatle gerçekleştirilmesi gereken bir eylemdir. Çünkü, her bir tarz, aslında detaylarıyla bir bütünü oluşturur, dikkat çeker ve fark yaratır.

Resmi Günler İçin Erkek Saat Önerileri

Resmi ve özel günlerde kullanılacak saatlere ekstra özen gösterilmesi gerekir. Düğün, nişan ya da mezuniyet gibi klasik ve özenli bir giyim gerektiren günlerde takılacak kol saatinin seçimi de aynı özeni ister. Takım elbise, kumaş pantolon-gömlek ya da smokin tercih edilen resmi davetlerde, kıyafet ile uyum oluşturacak şık ve klasik saatler tercih edilmelidir. Fazla büyük olup kıyafet ile yarışmayan, klasik kadranlı, deri kayışlı saatler özel günler için çok uygun olacaktır.

İş Kıyafetleriniz İçin Erkek Saat Önerileri

İş ortamının ciddiyetine bağlı olarak iş kıyafetleri değişiklik gösterebilir. Takım elbise giyiminin zorunlu olabileceği gibi günlük giyime yakın, serbest bir giyimin ön planda olduğu çalışma ortamları da olabilir. İş ortamının ciddiyetine bağlı olarak uygun saate karar vermek gerekir. Kumaş pantolon ve gömlek kombininin yeterli olduğu çalışma alanlarında, saat kayışının rengini kemer ve ayakkabı ile uyumlu tercih etmek önemlidir. Siyah ve kahverengi, siyah ve lacivert gibi birbiri ile uyumsuz renkler kullanmaktan kaçınılmalıdır. Aynı ya da benzer tonlarda renk kullanmanın yanı sıra taba ve kahverengi, lacivert ve krem gibi birbirini tamamlayan renkler de tercih edilebilir. Takım elbise giyiminde ise daha klasik, kravat ya da takım ile uyumlu deri kayışlı erkek saatleri kullanılması uygundur. Serbest giyimde ise dijital ya da spor saatler, çok dikkat çekici renklere sahip olmadığı müddetçe kullanılabilir.

Spor Kıyafetler İçin Erkek Saat Önerileri

Spor kombinlerde rahat ve dayanıklı saatler tercih edilmelidir. Spor salonuna gidilecek ya da koşu yapılacaksa bileği rahat hissettiren erkek saatleri kullanılmalıdır. Deri kayışlı saatler, spor esnasında bileğe yapışıp rahatsızlık verebileceği için tercih edilmemesi daha doğrudur. Ekstra fonksiyonları ile birlikte dijital saatler, spor için en uygun olan saat modelleridir. Dijital saatlerin metal olmayan, plastik kayışlı versiyonları daha doğru aynı zamanda işlevsel olacaktır. Dijital saatlerinin kronometre ve adım sayma gibi özellikleri, spor yapan kişilerin tercihlerinde önemli rol oynamaktadır.

Günlük Kıyafetler İçin Erkek Saat Modelleri

Gezintiye çıkma, arkadaşlarla buluşma gibi aktiviteler için çok resmi gözükmeyen spor ya da dijital saatler kullanılabilir. Metal kayışlı saatler de kıyafetlere hareket katan hoş detaylar olduğundan günlük kullanım için uygun erkek saat modelleridir. Dijital saatler hem spor kombinlere hem günlük kombinlere uyum sağlayan erkek saat modelleri. Ayrıca modaya uyum sağlamak için, kol saati ile birlikte deri ya da boncuklu erkek bileklikleri kullanılarak uyumlu bir görünüm elde edilebilir.
 

06.05.2020

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.