Doğru Küpeye Karar Vermek İçin Bilinmesi Gerekenler

Doğru Küpeye Karar Vermek İçin Bilinmesi Gerekenler

Doğru Küpeye Karar Vermek İçin Bilinmesi Gerekenler


Takılar, her kadının severek kullandığı yardımcı aksesuarlardır. Yüzük, bileklik, kolye ya da küpe, kıyafete çok hoş bir hava katan, her biri kendine has güzelliği olan takılardandır. El yapımı yüzük, el yapımı kolye, el yapımı bileklik ya da el yapımı küpe gibi el yapımı olarak üretilen takılar, özgün ve farklı oluşuyla çok daha fazla dikkat çekmektedirler. Takı seçimi, her kadın için dikkatli yapılıp özenle gerçekleştirilmesi gereken bir eylemdir. Takı seçimi yaparken, kıyafet ve diğer aksesuarlar ile renk ya da tarz uyumunun gözetilmesi gerekir. Bununla birlikte küpe gibi takıların seçiminde ise yüz ve saç tipi ile uyum sağlaması da ekstra olarak dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Yüz Tipine Uygun Küpe Seçimi


Takılar genellikle kıyafet ile uyumlu seçilir ve yüz ile uyum sağlayıp sağlamadığı her zaman dikkate alınmaz. Yüz ile uyumlu seçilen takılar, doğru ve şık bir görünüm vermektedir. Yüz tipi ile uyumsuz takılarda, kaba ve alakasız bir görünüm oluşabilir. Takılacak küpeye karar verirkend en dikkat edilecek nokta, yüz tipinin zıttı bir küpe seçimi yapılması gerekliliğidir. Örneğin; uzun yüz tipine minik küpeler, yuvarlak yüz tipine köşeli, geometrik küpeler tercih edilmesi gerekir.  Halka küpe, el yapımı küpe ya da boncuklu küpe tercih etmek istiyor olabilirsiniz. Yüz tipine uygun küpe rehberini inceledikten sonra, doğru küpe seçimleri yaparak aradaki farkın ne denli önemli olduğunu kendi gözlerinizle göreceksiniz.

Yuvarlak Yüz Tipine Uygun Küpe Seçimi


Yuvarlak yüz tipi, küçük kusurları çok net belli ettiği için her işleme dikkat etmek gerekir. Saç stili ve makyaj da çok özenli karar verilmesi gereken durumlardır. Küpe seçimi de aynı şekilde dikkatli karar verilmesi gereken durumlardan biridir. Yuvarlak yüz yapısının görüntüsünü dengelemek adına uzun ince küpe, sallantılı el yapımı küpe ya da uzun geometrik küpeler kullanılabilir. Sallantılı ve dikkat çekici küpeler kullanılıyorsa, saçların olabildiğince derli toplu bir görünümde olmasına dikkat edilmelidir.

Kare Yüz Tipine Uygun Küpe Seçimi


Kare forma sahip yüzlerde, yüz hatları keskin ve sert gözükür. Bu nedenle küpe seçimi yaparken köşeli olmayan küpeler seçmeye özen gösterilmelidir. Köşeli ya da geometrik bir küpe seçimi yapılacaksa da küçük boyutlarda olmasına dikkat edilmelidir. Halka ya da sallantılı küpeler, minik el yapımı küpeler kare yüz tipi için en uygun küpe modelleridir, keskin hatlı yüz yapısına yumuşak bir dokunuş getirir.

Oval Yüz Tipine Uygun Küpe Seçimi


Oval yüz yapısında küpe seçim alanı çok daha geniştir. Uzun yüz yapısına yakın olan bu yüz şeklinde, minik boncuklu, küçük halka ya da el yapımı küpe modelleri tercih edilebilir. Yüz yapısının zıttı bir seçim yapma gerekliliği göz önünde bulundurularak, uzun, sallantılı ve gösterişli küpelerden uzak durulmalıdır. Tercih edilmek istendiği takdirde, renkli seçimlerden ziyade metal, gümüş ya da pirinç gibi doğal takı renkleri seçilebilir.


Üçgen Yüz Tipine Uygun Küpe Seçimi


Üçgen forma sahip yüzlerde yine yüz yapısının zıttı bir küpe tercihi yapılmalıdır. Keskin hatta yakın bir yüz stili olan üçgen yüz tipinde yuvarlak formlu küpeler tercih edilebilir. Halka küpelerin büyük ya da küçük her boyutu kullanılabilir. Küçük boyutta sallantılı küpeler ve zarif el yapımı küpeler tercih edilebilir.

Pirinç El Yapımı Küpe Modelleri OQQO Aksesuar’da


Birbirinden güzel OQQO el yapımı takı modellerini inceleyebilir, el yapımı bileklik, el yapımı kolye, el yapımı yüzük ve yüz tipine uygun el yapımı pirinç küpe rehberden faydalanarak el yapımı küpe modelleri arasından sizin en doğru seçimi yapabilir, uygun fiyatlara kaliteli hizmetten yararlanabilirsiniz.
 

06.05.2020

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.