Doğru Kolye Seçimi İçin Öneriler

Doğru Kolye Seçimi İçin Öneriler

Doğru Kolye Seçimi İçin Öneriler


Takılar, kadınlar için her zaman çok önemlidir. Modaya uygun kıyafetler, kıyafete uygun takılar ve onları tamamlayacak yardımcı aksesuarlar, şık bir görünüm elde edilmesini sağlar. Takıları kıyafetin rengine, tarzına ya da vücut yapısına uygun seçmek gerekir. Kıyafete göre takı seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise kıyafetin modelidir. Bu yazımızda, kolye seçimi yaparken yaka tipine uygun olarak nasıl bir kolye kullanılması gerektiğinden bahsedeceğiz. Her kolye modeli her yaka tipiyle uyum sağlamaz. Bazı kolye modelleri bazı yaka tipleri ile daha uyumlu ve şık gözükürken bazı kolye modelleri bazı yaka tipleriyle kesinlikle uyum sağlayamaz. Doğru ve yerinde tercihler yapıp şıklığınızı tamamlayabilmeniz için oluşturduğumuz rehberi mutlaka incelemelisiniz.

Açık Yaka ile Kullanılacak Kolye Önerileri


Kullanımı en rahat yaka modelidir. Her tarz kolye ile rahatça kombinlenebilir. Yakanın açık yapısı, her boyuttan kolyeye alan sağlar. Gösterişli, sade, geometrik, etnik ya da boncuklu kolye modellerinin her biri açık yakaya sahip kıyafetler ile tercih edilebilir. El yapımı kolye modellerinin doğal taşlı şık görünümüne de açık yaka bluzlerle çok hoş bir uyum yakalayacaktır.

Hâkim Yaka ile Kullanılacak Kolye Önerileri


Kapalı ve kolye seçiminin zor olduğu bir yaka tipidir. Uzun ve dikkat çekici kolyeler doğru değildir. Kısa, chocker tarzı ya da minimal tasarımlı el yapımı kolye modelleri ile kombinlenebilir.

Balıkçı Yaka ile Kullanılacak Kolye Önerileri


Balıkçı yaka, kış aylarında giyilen kıyafetlerin vazgeçilmez yaka modelidir. Kapalı kıyafet yakalarıyla takıların nasıl kombinleneceği her zaman bir belirsizlik olmuştur. Balıkçı yaka kıyafetleri uzun ve gösterişli kolyeler ile rahatça kombinleyebilirsiniz. Kısa, dikkat çekici ve el yapımı kolye modelleri de kapalı yakalar ile uyum sağlayan alternatiflerdir.

Straplez Yaka ile Kullanılacak Kolye Önerileri


Açık yakaya benzer şekilde kullanımı kolay bir yaka tipidir. Çok fazla açık alan olduğu için kolyenin boyutu konusunda serbest olunabilir. Genellikle abiye ve gece elbiselerinin yaka tipidir. Bu nedenle özel gün ve gecelere uyum sağlayabilecek kolye modellerine göz atılmalıdır. Uzun kolyelerden ziyade kısa, taşlı ve boncuklu kolyeler ile kullanılması daha şık duracaktır. El yapımı, doğal taş ve pirinç kolyeler straplez yakalı abiye tarzdaki kıyafetler ile oldukça uyumlu bir görünüm yakalanmasını sağlayacaktır.

V Yaka ile Kullanılacak Kolye Önerileri


Açık bir yaka olduğu için kullanımının kolay olduğunu söyleyebiliriz ama çoğunlukla üçgen bir alanı açık bıraktığı için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. V tipi yakalarda, yaka tipiyle orantılı olarak daha keskin, daha uzun kolye modelleri kullanılmalıdır. Yuvarlak, chocker tarzı kolye modelleri V tipi yaka ile uyumlu bir stil oluşturmayacaktır. Sade tasarımlı el yapımı kolye modelleri de bu yaka tipiyle uyum sağlayacaktır.

Kıyafetin yakası nasıl olursa olsun, kıyafetin stiline uygun bir kolye modeli seçmek önemlidir. Trendleri ve moda akımlarını takip ederek güzel bir görünüme kavuşmak mümkündür. Stil rehberlerinden, moda bloglarından faydalanıp kıyafetiniz için tarz ipuçları alabilirsiniz ama unutmayın ki stilinizi yönetmek ve sınırlarını belirlemek sizin elinizdedir.

El Yapımı Kolye Modelleri OQQO Aksesuar’da


Birbirinden güzel OQQO el yapımı takı modellerini inceleyebilir, el yapımı küpe, el yapımı bileklik, el yapımı yüzük ve el yapımı kolye modelleri arasından sizin için en doğru seçimi yaparak uygun fiyatlara kaliteli hizmetten yararlanabilirsiniz.

 

06.05.2020

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.